Vozaču koji je zatečen da upravlja vozilom bez vozačke dozvole i pod utjecajem alkohola oduzeto vozilo

Slika /PU_BB/Policija-ilustracije/Rotacija_krov.jpg

Zbog sakupljenih negativnih prekršajnih bodova rješenjem nadležne policijske postaje mu je ukinuta i oduzeta vozačka dozvola 

Foto: ilustracija

U ponedjeljak, 10. ožujka u 16.00 sati, u Narti, u kontroli prometa zatečen je 61-godišnji muškarac koji je upravljao osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka, a za kojeg je kontrolom utvrđeno da upravlja vozilom za vrijeme dok mu je rješenjem Policijske postaje Čazma vozačka dozvola ukinuta i oduzeta zbog sakupljenih negativnih prekršajnih bodova.

Njegovim alkotestiranjem utvrđeno je da upravlja vozilom pod utjecajem alkohola u organizmu od 0,74 g/kg.

Budući da je 61-godišnjak već pravomoćno kažnjen za prekršaje iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama od njega je privremeno oduzeto vozilo s kojim je upravljao.

61-godišnjak je uhićen i priveden u službene prostorije policije gdje je zadržan u posebnoj prostoriji do prestanka djelovanja opojnog sredstva i dovođenja uz optužni prijedlog na nadležni Prekršajni odjel Općinskog suda u Bjelovaru gdje je nakon saslušanja pušten na slobodu. 

Pisane vijesti | Promet i vozila