Rezultati najavljene pojačane akcije u prometu

Slika /PU_BB/slike vijesti-novije/policija stop palica.jpg

Tijekom vikenda poduzimane su pojačane aktivnosti, usmjerene na sprečavanje i sankcioniranje najtežih prekršaja 

Foto: ilustracija

Tijekom proteklog vikenda policijski službenici proveli su pojačani nadzor prometa na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske, pri čemu je utvrđen ukupno 101 prometni prekršaj.
 
Najčešći prekršaji odnosili su se na: 
  • Vožnju pod utjecajem alkohola - zabilježeno je 8 slučaja. Najviša koncentracija alkohola (1,82 g/kg) utvrđena je kod 34-godišnjeg hrvatskog državljanina koji je upravljao osobnim automobilom u Patkovcu
  • Prekoračenje dopuštene brzine kretanja - evidentirano je 39 prekršaja. Najteži slučaj zabilježen je u Žabjaku, gdje je vozač vozio brzinom od 107 km/h na dionici gdje je ograničenje 70 km/h. 
  • Nekorištenje sigurnosnog pojasa - utvrđeno je 7 prekršaja.
  • Nepropisno korištenje mobitela tijekom vožnje - zabilježena su 2 prekršaja.
  • Upravljanje vozilom prije stjecanja prava - evidenitrana su tri prekršaja
  • 42 ostalih prometnih prekršaja.  

Osim navedenih prekršaja, bjelovarsko-bilogorska policija je ovog vikenda evidentirala četiri prometne nesreće, od kojih su sve četiri prošle bez ozlijeđenih osoba, uz materijalnu štetu.
 

Stranica