- Objavljeno: 15.03.2018.
Rezultati akcije pojačanog nadzora prometa
Policijski službenici Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske su jučer, 14. ožujka u vremenu od 08.00 do 16.00 sati, proveli preventivno-represivnu akciju pojačanog nadzora prometa na korištenje sigurnosnog pojasa.
Foto: ilustracija
Policijski službenici Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske su 14. ožujka, u vremenu od 08.00 do 16.00 sati, proveli preventivno-represivnu akciju pojačanog nadzora prometa na korištenje sigurnosnog pojasa. Tijekom akcije kontrolirano je 192 vozila u prometu te su utvrđena 62 prekršaja. 2 vozača je upravljalo vozilom i koristilo mobitel odnosno nepropisno su koristila mobilni telefon za vrijeme vožnje, 21 vozač je prekoračio dozvoljenu brzinu kretanja, 1 vozač je upravljao vozilom pod zabranom, a 34 sudionika u prometu nije koristilo sigurnosni pojas za vrijeme vožnje. Još 6 sudionika u prometu je zatečeno u činjenju ostalih prometnih prekršaja, dok vozača pod utjecajem alkohola nije bilo.
Iako alkoholiziranih vozača nije bilo tijekom akcije, noćas, 15. ožujka u 01,15 sati, u Bjelovaru, u Ulici Željka Markovića, u kontroli prometa zatečen je 46-godišnji vozač kako upravlja osobnim automobilom pod vidnim utjecajem alkohola. Ponuđeno mu je alkotestiranje što je odbio zbog čega je uhićen i priveden u prostorije policije gdje je smješten u posebnu prostoriju do otrežnjenja i dovođenja na Prekršajni sud u Bjelovaru.
Policijski službenici nastavljaju sa pojačanim aktivnostima nadzora prometa u ožujku 2018. godine. Promet će se nadzirati uglavnom u dane vikenda s naglaskom na teže prometne prekršaje (tzv. “četiri ubojice“ u prometu), brzine, alkohol, nekorištenje sigurnosnog pojasa te nepropisno korištenje mobitela tijekom vožnje, no i druge prometne prekršaje. Pritom će se u ove aktivnosti uključiti maksimalan broj policijskih službenika kao i raspoloživa tehnika (alkoteste, uređaje za nadzor brzine, testere za droge i dr.).
Pozivamo sve sudionike u prometu na oprez, odgovorno ponašanje u prometu te poštivanje prometnih propisa.