Prometne nesreće tijekom vikenda

Slika /PU_BB/slike vijesti-novije/policija rotacija.jpg
Foto: ilustracija

Tijekom vikenda, od 21. do 23. veljače, na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske evidentirano je pet prometnih nesreća. Dvije nesreće dogodile su se na daruvarskom području i po jedna nesreća dogodila se na čazmanskom, bjelovarskom i grubišnopoljskom području.

U petak, 21. veljače, oko 11.40 sati, u Daruvaru policijska službenica Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske upravljala je službenim vozilom za vrijeme službe parkiralištem trgovačkog centra na Trgu križnog puta i prilikom skretanja na parkirališno mjesto prednjim dijelom vozila udarila je u bočni dio osobnog automobila daruvarskih registarskih oznaka koji se nalazio propisno parkiran na parkirališnom mjestu. Policijskoj službenici je na mjestu događaja naplaćena novčana kazna zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

U petak, 21. veljače, oko 15.10 sati, u Jakopovcu 38-godišnjak bez položenog vozačkog ispita je upravljao osobnim automobilom bjelovarskih registarskih oznaka i zbog neprilagođene brzine izgubio je nadzor nad vozilom i sletio u putni jarak. U putnom jarku vozilo je udarilo u metalnu ogradu i nastavilo se prevrtati do udara u zid dvorišne ograde. U trenutku nesreće u automobilu se uz vozača nalazilo i dijete propisno vezano u dječjoj sjedalici. Zbog ozljeda zadobivenih u nesreći vozaču i djetetu je liječnička pomoć pružena u Općoj bolnici dr. „Anđelko Višić“ Bjelovar. Nakon zaprimanja medicinske dokumentacije i po završetku kriminalističkog istraživanja protiv 38-godišnjaka slijedi podnošenje adekvatne prijave.

U subotu, 22. veljače, oko 0.50 sati, u Daruvaru, 19-godišnjakinja je upravljala osobnim automobilom daruvarskih registarskih oznaka kolodvorskom ulicom pri čemu nije vozila sredinom obilježene prometne trake već je prešla na desnu stranu kolnika i vozilom udarila u osobni automobil koji je bio propisno parkiran na obilježenom parkirnom mjestu uz desni rub kolnika. 19-godišnjakinja je na mjestu događaja naplaćena novčana kazna zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

U subotu, 22. veljače, u Čazmi, za sada nepoznati vozač je upravljao teretnim automobilom ulicom Milana Novačića  i prilikom parkiranja vožnjom unazad je zadnjim dijelom vozila udario u zadnji dio propisno parkiranog osobnog automobila. Vozač teretnog vozila napustio je mjesto nesreća bez da je ostavio podatke o sebi i vozilu. Slijedi rad na pronalasku vozača i vozila.

U nedjelju, 23. veljače, oko 1,30 sati 26-godišnjak pod utjecajem alkohola u koncentraciji 2,05 g/kg upravljao je osobnim automobilom iz Grubišnog Polja prema Peratovici i na nenaseljenom dijelu ceste je zbog neprilagođene brzine prešao na suprotnu stranu kolnika i sletio u putni jarak gdje je vozilo udarilo u zemljanu površinu. U nesreći je na vozilu nastala materijalna šteta, a vozač jer odbio liječničku pomoć. Protiv 26-godišnjaka slijedi optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz zakona o sigurnosti prometa na cestama.         
 

Pisane vijesti | Promet i vozila