- Objavljeno: 18.08.2014.
Narušavanja javnog reda i mira
Na obilježavanju blagdana Velike Gospe u Novoj Rači 15./16. kolovoza postupano je po tri narušavanja javnog reda i mira:
Foto: ilustracija
U Ždralovima u ugostiteljskom objektu trojica mladića su 15. kolovoza poslijepodne vikala i galamila, te su tom prilikom razbili više staklenih čaša i ogledalo pod šankom, nakon čega je 33-godišnjak uz prijetnje tjelesno napao vlasnicu objekta tako što joj je savijao ruku kako ne bi obavijestila policiju, da bi je pritom i polijevali sa vinom.
Na obilježavanju blagdana Velike Gospe u Novoj Rači 15./16. kolovoza postupano je po tri narušavanja javnog reda i mira:
- ispod nadstrešnice jednog ugostiteljskog objekta 36-godišnjak je pijan (2,11 g/kg) vikao i galamio, nakon čega je skidao majicu i skakao po stolovima.
- pod šatorom drugog ugostiteljskog objekta 50-godišnjak je pod utjecajem alkohola od 2,07 g/kg vikao i galamio te naguravao muzičare na bini, nakon čega je vrijeđao i omalovažavao policijske službenike koji su postupali prema njemu. Kako nije htio postupiti po zapovjedi policijskih službenika da prestane sa vrijeđanjem i da uđe u službeno vozilo isti je uhićen i uz uporabu tjelesne snage i sredstva za vezivanje priveden u policijsku postaju, a potom i na Prekršajni sud u Bjelovaru.
- na prostoru sajmišta dvije mlađe osobe su se posvađale i tom prilikom su vikale jedna na drugu, da bi se potom međusobno ošamarile.
Protiv svih počinitelja slijede optužni prijedlozi nadležnim prekršajnim sudovima.