- Objavljeno: 20.02.2026.
Prijevara prilikom kupoprodaje drva
Dogovorio kupnju, utovario dvostruko više drva i udaljio se bez plaćanja
Foto: ilustracijaU četvrtak 19. veljače, 62-godišnjak s područja Općine Berek prijavio je prijevaru.
Naime, on je dogovorio prodaju par metara drva. Kada je 33-godišnji kupac došao na adresu dočekao ga je drugi član obitelji. Iskoristio je odsutnost vlasnika te utovario dvostruko više drva od dogovorenog. Potom je rekao da ide po novac i da će se vratiti, što se nije dogodilo, niti se više javljao na pozive.
Kako biste smanjili rizik od prijevara prilikom prodaje drva, ali i drugih roba poput stoke, poljoprivrednih proizvoda ili strojeva, savjetujemo:
- Roba se predaje isključivo nakon zaprimljene uplate. Ne pristajte na obećanja o naknadnom plaćanju.
- Ne dopustite utovar robe bez prisutnosti vlasnika ili odgovorne osobe.
- Zabilježite podatke kupca - ime i prezime, broj telefona te registarsku oznaku vozila, po mogućnosti fotografirajte vozilo
- Ne nasjedajte na izgovore poput „idem po novac pa se vraćam“ - riječ je o čestom obrascu ponašanja kod počinitelja prijevara.
- U slučaju sumnje na prijevaru odmah obavijestite policiju na broj 192.
Oprez, jasna pravila i provjera kupca najbolja su zaštita od materijalne štete.
