- Objavljeno: 10.05.2026.
Građanin dragovoljno predao bombe, streljivo i spremnike za automatsku pušku
Foto: Policijska uprava bjelovarsko-bilogorska
Pisane vijesti
U četvrtak, 7. svibnja, u Grubišnom Polju, policijski službenik Regionalne protueksplozijske jedinice Zagreb preuzeo je od jednog građanina dvije ručne obrambene bombe, više od 230 komada streljiva različitog kalibra te dva spremnika za automatsku pušku.
Sva predana sredstva bit će sigurno pohranjena u skladište ubojitih sredstava do organiziranog uništenja.
Građani koji posjeduju oružje, streljivo ili eksplozivna sredstva ne trebaju ih donositi u policijske postaje niti sami prevoziti, već mogu nazvati broj 192, nakon čega će policijski službenici sigurno preuzeti sredstva na adresi građana.
Dragovoljna predaja oružja može se izvršiti bez sankcija, a odgovornim ponašanjem građani izravno pridonose sigurnosti svoje obitelji i zajednice.
Sva predana sredstva bit će sigurno pohranjena u skladište ubojitih sredstava do organiziranog uništenja.
Policija zahvaljuje građanima na odgovornom ponašanju
Policija podsjeća građane da još uvijek traje akcija dragovoljne predaje oružja i minsko-eksplozivnih sredstava pod nazivom „Manje oružja - manje tragedija“.Građani koji posjeduju oružje, streljivo ili eksplozivna sredstva ne trebaju ih donositi u policijske postaje niti sami prevoziti, već mogu nazvati broj 192, nakon čega će policijski službenici sigurno preuzeti sredstva na adresi građana.
Dragovoljna predaja oružja može se izvršiti bez sankcija, a odgovornim ponašanjem građani izravno pridonose sigurnosti svoje obitelji i zajednice.
