Foto: ilustracija
U četvrtak, 29. prosinca, jedan mještanin sa šireg područja Grubišnog Polja je policiji dragovoljno predao četiri ručne bombe M-75, jednu ručnu bombu M-50, jednu detonatorsku kapislu i 50 komada raznog streljiva. Zbog ovakve dragovoljne predaje ovaj mještanin neće snositi nikakve sankcije, a iz svog doma se riješio opasnih uljeza i na takav način stvorio sigurniji dom sebi i svojoj obitelji.
Podsjećamo!
Podsjećamo građane da je u tijeku provođenje akcije Manje oružja - manje tragedija, odnosno prema Zakonu o oružju oružje se može predati uvijek i protiv osobe koja ga dragovoljno predaje neće se pokretati ni kazneni niti prekršajni postupak, ukoliko oružje prijavi nadležnom tijelu radi predaje prije početka primjene svih zakonskih policijskih ovlasti.
Pozivamo i apeliramo na sve one, koji još negdje u svojim domovima čuvaju ili skrivaju oružje ili eksplozivna sredstva, da ga bez straha od sankcija prijave policiji, s napomenom da građani ne donose sami oružje i eksplozivna sredstva u policijske postaje kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o svojoj nakani predaje obavijeste na broj 192 ili najbližu policijsku postaju.
Policija će poslati stručne i osposobljene policijske službenike u civilu, koji će opasna sredstva preuzeti na siguran način. Dragovoljna predaja oružja vremenski je neograničena, a o svemu se dodatno možete informirati i putem besplatne telefonske linije 0800 88 92.