Foto: ilustracija
U utorak, 08. ožujka, jedan Daruvarčanin je dragovoljno predao automat "Špagin" cal.7,62 mm i automat "Thpompson" cal.45 acp, a što je nezakonito posjedovao.
Podsjećamo građane da je i nadalje u tijeku provođenje akcije Manje oružja - manje tragedija, odnosno prema Zakonu o oružju oružje se može predati uvijek i protiv osobe koja ga dragovoljno predaje neće se pokretati ni kazneni niti prekršajni postupak, ukoliko oružje prijavi nadležnom tijelu radi predaje prije početka primjene svih zakonskih policijskih ovlasti.
Pozivamo i apeliramo na sve one, koji još negdje u svojim domovima čuvaju ili skrivaju oružje ili eksplozivna sredstva, da ga bez straha od sankcija prijave policiji, s napomenom da građani ne donose sami oružje i eksplozivna sredstva u policijske postaje kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o svojoj namjeri dragovoljne predaje obavijeste na broj 192 ili najbližu policijsku postaju.
Policija će poslati stručne i osposobljene policijske službenike u civilu, i sa vozilom bez policijskih obilježja koji će opasna sredstva preuzeti na siguran način, te da ih neće pitati o porijeklu predanog oružja.
Važno je još i napomenuti da oružje, streljiva i minskoeksplozivna sredstva ne odbacuju u šume, uz poljske puteve, u kanale i slično kako ne bi postali predmeti dječje igre odnosno znatiželje.