Sažetak i pregled sigurnosnih događaja i pojava za dan 10./11. veljače 2014. godine

Tijekom protekla 24 sata na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske od kriminaliteta prijavljeno je po jedno kazneno djelo teške krađe, tri kaznena djela krađe, dva kaznena djela oštećenja tuđe stvari i jedno kazneno djelo prijetnje.

Foto: ilustracija  

          Tijekom protekla 24 sata na području Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske od kriminaliteta prijavljeno je po jedno kazneno djelo teške krađe, tri kaznena djela krađe, dva kaznena djela oštećenja tuđe stvari i jedno kazneno djelo prijetnje.

          Od ostalih događaja, jučer u jutarnjim satima jedan građanin iz Bjelovara je dragovoljno policijskim službenicima predao dvije puške i 49 komada streljiva koje je imala u posjedu nelegalno. Isti primjer je slijedio i jedan građanin Grubišnog Polja koji je policijskom službeniku za protueksplozijsku zaštitu dragovoljno predao:

  • 4 ručne bombe,
  • 10 protupješačkih mina,
  • 2,5 kg plastičnog eksploziva,
  • 1 osvjetljavajući tromblon,
  • 2 topnička streljiva call. 20 mm,
  • 152 komada streljiva i
  • ručni bacač raketa, a što je sve pronašao prilikom čišćenja kuće jednog pokojnog rođaka.    

          Policija poziva i apelira na sve građane, koji još negdje u svojim domovima, gospodarskim objektima, nekorištenim prostorijama i slično, čuvaju ili skrivaju oružje ili eksplozivna sredstva, da ga bez straha od sankcija prijave policiji. Molimo građane da ne donose sami oružje i eksplozivna sredstva u policijske postaje kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o svojoj dragovoljnoj namjeri predaje obavijeste na broj 192 ili najbližu policijsku postaju. Policija će poslati stručne i osposobljene policijske službenike u civilu, koji će opasna sredstva preuzeti na siguran način.

          Dragovoljna predaja oružja vremenski je neograničena, a o svemu se dodatno možete informirati i putem besplatne telefonske linije 0800 88 92.

          Policijski službenici postupali su po tri nasilja u obitelji.

          Od prometa na području Policijske postaje Čazma dogodila se jedna prometne nesreće, u kojima je vozač zadobio tešku ozljedu ruke, a dogodila se jučer oko 07,10 sati u Ivanskoj, u Ulici I. Mažuranića gdje je uslijed neprilagođene brzine 58-godišnji vozač upravljajući „Citroen Jumper-om“ ušao u oštri lijevi zavoj, zahvatio desnu putnu bankinu, zanio se vozilom te je došlo do slijetanja u lijevo na zelenu površinu i  prevrtanja vozila na krov. Vozač nije bio pod utjecajem alkohola.   

          Jučer poslijepodne, u Velikom Grđevcu, u Ulici Kralja Tomislava po policijskoj ophodnji zaustavljen je 45-godišnjak koji je upravljao mopedom prije stjecanja prava i pod utjecajem alkohola od 1,34 g/kg. Zbog opasnosti daće nastaviti sa činjenjem prekršaja uhićen je i smješten u posebnu prostoriju do otrežnjenja. Protiv njega slijedi optužni prijedlog nadležnom prekršajnom sudu.



Stranica